16Switch

Lepsza jakość strumieniowania zaprojektowana specjalnie dla audiofilów

Czy 16Switch jest komuś potrzebny?

16Switch to dwustrefowy, 16-portowy przełącznik LAN Gigabit Ethernet (GbE) z podwójnym zasilaniem, który został zoptymalizowany do strumieniowego przesyłania muzyki i obrazu. 16Switch przenosi sprawdzone zalety 8Switch do większych sieci i oferuje 2 niezależne rzędy ośmiu wysokiej jakości portów Gigabit Ethernet, które mogą być używane jako dwa niezależne 8-portowe przełączniki lub podłączone i używane jako jedno urządzenie 16-portowe.

Przełącznik 16Switch został zaprojektowany tak, aby zapewnić jak najlepszą izolację od szumów elektromagnetycznych i niski poziom szumów elektrycznych. Wykorzystuje dwa bardzo dokładne, niestandardowe TCXO (oscylatory kwarcowe z kompensacją temperatury) o dokładności taktowania 0,1 ppm (znacznie wyższą niż zwykłe zegary taktujące i wyższą niż standardowe zegary TCXO), umożliwiając 16Switch generowanie sygnałów sieciowych o wyższej dokładności, co z kolei pomaga zapewnić bardziej stabilną transmisję danych. 

Sygnał zegara jest izolowany dla każdej strefy sieci, dzięki czemu moduły TCXO mogą usuwać szumy związane z zasilaniem z obydwu obwodów przełącznika. Urządzenie zasilanie jest przez dwa niezależne izolowane zasilacze dla każdego z ośmioportowych modułów; czyste zasilanie zapewnia lepszą jakość sygnału sieciowego, poprawianą również przez bardzo dokładne taktowanie zegarami TCXO. W przypadku pracy jako dwie niezależne strefy zasilania, można go stosować osobno dla systemów audio i audio-wideo.

Połączone technologie i dbałość o szczegóły w 16Switch skutkują bardziej stabilnym i dokładnym przesyłem sygnału sieciowego i precyzyjnym taktowaniem, zapewniając znacznie lepszą transmisję danych z wymiernie zmniejszonymi błędami jittera.

Zaawansowane technologie

Świetna jakość

Światowej klasy dźwięk

Niewiarygodna wydajność

Obudowa

16Switch zamknięto w wysokiej jakości obudowie o wysokości 1U ze stali miękkiej, która zapewnia ochronę zarówno przed szumem akustycznym, jak i elektrycznym. Przełącznik można mocować w różny sposób, można go również umieścić na dowolnej stałej powierzchni za pomocą (opcjonalnych) nóżek tłumiących rezonanse, odizolujących urządzenie od niepożądanych wibracji mechanicznych.

Elastyczna instalacja

Przełącznik 16Switch jest również dostarczany ze wspornikami i śrubami, które umożliwiają montaż w 19-calowej szafie serwerowej (wysokość 1U). W przypadku tego typu montażu obudowa ma zarówno przednie, jak i tylne miejsca do montażu „skrzydełek”, co pozwala na umieszczenie gniazd w instalacji przodem lub tyłem do kierunku użytkowania.

Do systemów profesjonalnych oraz sieci domowych

Dyskretne diody LED na panelu przednim wskazują zasilanie, alarm, stan łącza i szybkość łącza dla 16 portów; porty 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet są odpowiednie dla wszystkich domowych urządzeń sieciowych.

Gdzie kupić?

Zobacz nasze autoryzowane punkty sprzedaży

Zaawansowany zasilacz

W przypadku przełączników danych wymagających szybkich zasilaczy, stosowanie liniowych urządzeń zasilających jest wykluczone ze względu na ograniczenia prędkości. 16Switch został zbudowany zgodnie z tą filozofią, a każda jego strefa jest zasilana własnym, wysokiej jakości, niskoszumnym zasilaczem. Te zaawansowane zasilacze klasy A/V generują napięcie o optymalnej jakości, przy czym każda strefa jest taktowana zegarem o wysokiej dokładności, które zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia szumów elektrycznych pochodzących ze źródeł prądu przemiennego i znacznego zmniejszenia problemów z jakością sieci wpływających na sygnały sieciowe. 16Switch charakteryzuje się również wysoką wydajnością energetyczną, zużyciem energii bez obciążenia <0,075 W, a także ochroną przed zwarciem, przeciążeniem i przepięciami dla każdej strefy.

Słuchanie muzyki przesyłanej strumieniowo to nie tylko pomiary i liczby. Wierzymy, że wydajność 16Switch może zaskoczyć nawet najbardziej zatwardziałego cyfrowego sceptyka. Poprawiona jakość sygnału sieciowego może przynieść znaczące korzyści w odtwarzaniu muzyki i wideo, zarówno przesyłanych strumieniowo, jak i za pośrednictwem dysków NAS.

Porty 16x 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet umożliwiają podłączenie nawet najbardziej wymagających konfiguracji.

Każdy 16Switch jest dostarczany z bezpłatnym kablem do cyfrowego przesyłania strumieniowego Chord Company C-Stream 0,75 cm.

 

Wymiary

16Switch
Waga: 1969.5g
Szerokość: 443mm
Głęgokość: 170mm
Wysokość bez stóp: 45mm

16Switch pudełko z akcesoriami
Waga: 2776,5g
Szerokość: 510mm
Głębokość: 265mm
Wysokość: 90mm

Kontakt

Audio Center Poland

 ul. Henryka Sucharskiego 49,
30-898 Kraków
tel. +48 508 590 213
audiocenter@audiocenter.pl

5 + 15 =