8Switch

Lepsza jakość strumieniowania zaprojektowana specjalnie dla audiofilów

Dlaczego właśnie 8Switch?

W świecie muzycznego streamingu funkcjonuje przekonanie, że sygnały cyfrowe ze swej natury są odporne na błędy kojarzone z transmisją analogową. W rzeczywistości, nie jest to takie proste i nawet najbardziej zatwardziały cyfrowy sceptyk będzie zaskoczony tym, co można osiągnąć dzięki wysokiej klasie switchowi sieciowemu.

By zapewnić odpowiednią jakość muzyki przesyłanej strumieniowo nie wystarczy jedynie wykonać pomiary i sprawdzić, czy parametry się zgadzają. Oba te elementy odgrywają oczywiście ważną rolę podczas projektowania i rozwoju produktu, ale przecież prawdziwym testem dla miłośników muzyki i tak jest to, jak ona ostatecznie brzmi…

8switch firmy English Electric (marki należącej do Chord Company) to ośmioportowy, gigabitowy switch zmodyfikowany i zupgradowany tak, by sprostać postawionym przez nas wymaganiom koniecznym, by zapewnić najwyższą klasę brzmienia muzyki przesyłanej przez sieć domową i internetową.

Posłuchaj i oceń sam!

Zaawansowane technologie

Świetna jakość

Światowej klasy dźwięk

Niewiarygodna wydajność

Co jest w środku?

Osiem gigabitowych (100/1000 Base-T) portów LAN audiofilskiej klasy, które umożliwiają połączenie nawet najbardziej wymagających urządzeń do streamowania muzyki. Znaczącą (tj. słyszalną) poprawę jakości brzmienia osiąga się zarówno przy korzystaniu z serwisów streamingowych, jak i odsłuchu plików muzycznych z domowego NASa.

8switch dysponuje doskonałą izolacją nisko- i wysokoczęstotliwościowych zakłóceń elektrycznych, zmniejszając dzięki temu problemy z przesyłaniem danych, które mogą pojawiać się szczególnie podczas odtwarzania materiałów muzycznych w wysokich rozdzielczościach.

8Switch wyposażono także w nóżki tłumiące wibracje, by odizolować urządzenie od niepożądanych wibracji mechanicznych.

Podstawowe rozwiązania

Dzięki niestandardowemu zegarowi TCXO (Oscylator kwarcowy z kompensacją temperatury), dokładność taktowania wynosi 0,1 ppm, co jest wynikiem znacznie wyższym od osiąganych przez standardowe zegary, a nawet przez zwykłe zegary typu TCXO, co umożliwia 8Switchowi generowanie sygnałów sieciowych o wyższej dokładności, a to z kolei przekłada się na bardziej stabilną transmisję danych muzycznych w domowej sieci.

Zarówno sekcja zasilacza, jak i zegara wyposażone zostały we własne układy izolujące zakłócenia elektryczne, co zapewnia transmisję stabilnych sygnałów sieciowych. Filtr zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) umożliwia dalszą redukcję zakłóceń w układzie cyfrowym.

Porównaj jakość i pomiary jittera (niższy o 90%!) 8switcha z jego standardowym odpowiednikiem.

Obudowa i zasilacz

Obudowa wykonana z aluminium zapewnia skuteczną ochronę przed zakłóceniami, zarówno mechanicznymi, jak i elektrycznymi.

Minimalistyczny wyświetlacz LEDowy na froncie urządzenia pokazuje informacje o zasilaniu, ewentualnych alarmach oraz statusie/prędkości połączenia dla każdego z ośmiu portów.

Zasilacz sieciowy (spełniający najwyższe wymagania dla produktów medycznych) został zaprojektowany w taki sposób, aby redukować zakłócenia elektryczne pochodzące z prądu zmiennego i zapobiegać wpływowi jakości sieci elektrycznej na sygnały sieciowe. Charakteryzuje się on również wysoką wydajnością energetyczną, zużyciem energii bez obciążenia poniżej 0,075 W oraz ochroną przed zwarciami, przeciążeniami i przepięciami.

Switche wymagają szybkich zasilaczy i właśnie dlatego nie mogliśmy zastosować zasilacza liniowego, który nie spełniłby tego wymagania. Postawiliśmy więc na zapewnienia jak najlepszego zasilania z użyciem zasilacza ściennego o bardzo wysokiej jakości. To czyste źródło zasilania zapewnia optymalną jakość sygnału sieciowego, taktowanego precyzyjnym zegarem TCXO.

Gdzie kupić?

Zobacz nasze autoryzowane punkty sprzedaży

Zawartość

Przedni i tylny panel

Szybkie uruchomienie

Adapter zasilania > DC IN / gniazdko ścienne

Port 1-8 > LAN / urządzenia audio

Kontakt

Audio Center Poland

 ul. Henryka Sucharskiego 49,
30-898 Kraków
tel. +48 508 590 213
audiocenter@audiocenter.pl

11 + 3 =